ASPI-4030S-4R7M-T
DigiKey Part Number
535-12322-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-12322-1-ND - Cut Tape (CT)
535-12322-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-4030S-4R7M-T
Description
FIXED IND 4.7UH 2A 60 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2 A 60mOhm Nonstandard
EDA/CAD Models
ASPI-4030S-4R7M-T Models
Category
Current - Saturation (Isat)
2.9A
DC Resistance (DCR)
60mOhm
Frequency - Self Resonant
31MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)