ASPI-4030S-4R7M-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ASPI-4030S-4R7M-T |
Description | FIXED IND 4.7UH 2A 60 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2 A 60mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ASPI-4030S-4R7M-T Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 2.9A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 60mOhm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 31MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |