ASPI-2515-3R3M-T2
DigiKey Part Number
535-ASPI-2515-3R3M-T2TR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASPI-2515-3R3M-T2CT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASPI-2515-3R3M-T2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-2515-3R3M-T2
Description
FIXED IND 3.3UH 1.3A 138 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.3 A 138mOhm Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASPI-2515-3R3M-T2 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1.35A
DC Resistance (DCR)
138mOhm
Operating Temperature
-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)