ASPI-2010HC-100M-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ASPI-2010HC-100M-T |
Description | FIXED IND 10UH 650MA 826 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 650 mA 826mOhm Max 0806 (2016 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ASPI-2010HC-100M-T Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 826mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 15MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 0806 (2016 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 0806 (2016 Metric) |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 800mA |