ASPI-0630LR-1R0M-T15 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ASPI-0630LR-1R0M-T15 |
Description | FIXED IND 1UH 12A 9 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µH Shielded Molded Inductor 12 A 9mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ASPI-0630LR-1R0M-T15 Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 15A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 9mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.283" L x 0.262" W (7.20mm x 6.65mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |