ASPI-0630LR-100M-T15
DigiKey Part Number
ASPI-0630LR-100M-T15TR-ND - Tape & Reel (TR)
ASPI-0630LR-100M-T15CT-ND - Cut Tape (CT)
ASPI-0630LR-100M-T15DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-0630LR-100M-T15
Description
FIXED IND 10UH 4A 68 MOHM SMD
Detailed Description
10 µH Shielded Molded Inductor 4 A 68mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
ASPI-0630LR-100M-T15 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
5.5A
DC Resistance (DCR)
68mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Size / Dimension
0.283" L x 0.262" W (7.20mm x 6.65mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)