ASPI-0418FS-221M-T3-view2
Abracon: Who We Are Today
ASPI-0418FS-221M-T3
DigiKey Part Number
535-15222-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-15222-1-ND - Cut Tape (CT)
535-15222-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-0418FS-221M-T3
Description
FIXED IND 220UH 250MA 3.84 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 250 mA 3.84Ohm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASPI-0418FS-221M-T3 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
330mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
3.84Ohm Max
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
4.2MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-25°C ~ 120°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)