ASFLMPC-50.000MHZ-Z-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ASFLMPC-50.000MHZ-Z-T |
Description | MEMS OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 50 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.6V Enable/Disable 6-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ASFLMPC-50.000MHZ-Z-T Models |
Category | Voltage - Supply 2.25V ~ 3.6V |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Current - Supply (Max) 35mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 6-SMD, No Lead |
Base Resonator | Supplier Device Package 6-SMD (5x3.2) |
Type | Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
Frequency | Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm) |
Function Enable/Disable | Current - Supply (Disable) (Max) 22mA |