ASEDVN-24.000MHZ-LR-T
DigiKey Part Number
535-ASEDVN-24.000MHZ-LR-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASEDVN-24.000MHZ-LR-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASEDVN-24.000MHZ-LR-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASEDVN-24.000MHZ-LR-T
Description
XTAL OSC XO 24.000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.6V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.6V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
4mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)