APAM2764YK0175
DigiKey Part Number
535-12615-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APAM2764YK0175
Description
RF ANT 1.575GHZ CER PATCH CAB
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA GPS Ceramic Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
APAM2764YK0175 Models
Category
Antenna Type
Ceramic Patch
Manufacturer
Abracon LLC
Number of Bands
1
Series
VSWR
1.5
Packaging
Tray
Gain
2.5dBic
Part Status
Active
Features
Cable - 50mm, LNA
RF Family/Standard
Navigation
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Mounting Type
Surface Mount
Frequency (Center/Band)
1.575GHz
Height (Max)
0.276" (7.00mm)
Frequency Range
1.573GHz ~ 1.578GHz