AMPLA1004S-470MT
DigiKey Part Number
535-AMPLA1004S-470MTTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-AMPLA1004S-470MTCT-ND - Cut Tape (CT)
535-AMPLA1004S-470MTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMPLA1004S-470MT
Description
FIXED IND 47UH 3A 167 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µH Shielded Molded Inductor 3 A 167mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
AMPLA1004S-470MT Models
Category
Current - Saturation (Isat)
4.5A
DC Resistance (DCR)
167mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)