AK1LPHEQ1-100.0000T3
DigiKey Part Number
535-AK1LPHEQ1-100.0000T3TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AK1LPHEQ1-100.0000T3
Description
XTAL OSC XO 100MH Z HCSL SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 1.71V ~ 3.63V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
15mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (2x1.6)
Frequency
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.033" (0.83mm)