AISC-0805HQ-15NJ-T
DigiKey Part Number
535-12358-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-12358-1-ND - Cut Tape (CT)
535-12358-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AISC-0805HQ-15NJ-T
Description
FIXED IND 15NH 1.2A 100 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
15 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.2 A 100mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AISC-0805HQ-15NJ-T Models
Category
DC Resistance (DCR)
100mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
80 @ 1GHz
Series
Frequency - Self Resonant
2.8GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Supplier Device Package
0805
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.060" (1.52mm)