ACMP-Q9050-152-T
DigiKey Part Number
535-ACMP-Q9050-152-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACMP-Q9050-152-T
Description
CMC 4.5A 2LN 1.5KOHM SMD AECQ200
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1.5 kOhms @ 100 MHz 4.5A DCR 15mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
15mOhm
Voltage Rating - DC
80V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height (Max)
0.177" (4.50mm)
Impedance @ Frequency
1.5 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
4.5A