ACMP-Q9050-102-T
DigiKey Part Number
535-ACMP-Q9050-102-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ACMP-Q9050-102-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ACMP-Q9050-102-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACMP-Q9050-102-T
Description
CMC 5A 2LN 1 KOHM SMD AEC-Q200
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1 kOhms @ 100 MHz 5A DCR 10mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
10mOhm
Manufacturer
Abracon LLC
Voltage Rating - DC
80V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.177" (4.50mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Current Rating (Max)
5A