ACMP-Q9050-102-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ACMP-Q9050-102-T |
Description | CMC 5A 2LN 1 KOHM SMD AEC-Q200 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1 kOhms @ 100 MHz 5A DCR 10mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 10mOhm |
Manufacturer Abracon LLC | Voltage Rating - DC 80V |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Power Line | Size / Dimension 0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm) |
Number of Lines 2 | Height (Max) 0.177" (4.50mm) |
Impedance @ Frequency 1 kOhms @ 100 MHz | Package / Case Horizontal, 4 PC Pad |
Current Rating (Max) 5A |