ACMP-3225-900-T
DigiKey Part Number
535-ACMP-3225-900-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ACMP-3225-900-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ACMP-3225-900-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACMP-3225-900-T
Description
CMC 1A 2LN 90 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 1A DCR 50mOhm
Category
Current Rating (Max)
1A
Manufacturer
Abracon LLC
DC Resistance (DCR) (Max)
50mOhm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height (Max)
0.094" (2.40mm)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz