ACAG1204-868-T
DigiKey Part Number
535-14491-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-14491-1-ND - Cut Tape (CT)
535-14491-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACAG1204-868-T
Description
RF ANT 868MHZ CHIP SOLDER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa, Sigfox Chip Solder Surface Mount
EDA/CAD Models
ACAG1204-868-T Models
Gain
2.63dBi
RF Family/Standard
General ISM
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
0.063" (1.60mm)
Frequency (Center/Band)
868MHz
Applications
ISM, LoRa, Sigfox
Frequency Range
858MHz ~ 878MHz