ABS13-32.768KHZ-T
DigiKey Part Number
535-9165-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-9165-1-ND - Cut Tape (CT)
535-9165-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABS13-32.768KHZ-T
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 65 kOhms 4-SMD, Flat Lead, 3 Leads
EDA/CAD Models
ABS13-32.768KHZ-T Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
65 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package
4-SMD (6.7x1.4)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.264" L x 0.055" W (6.70mm x 1.40mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Load Capacitance
12.5pF