ABM3B-155-12.800MHZ-T
DigiKey Part Number
535-10695-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-10695-1-ND - Cut Tape (CT)
535-10695-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM3B-155-12.800MHZ-T
Description
CRYSTAL 12.8000MHZ 15PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12.8 MHz ±10ppm Crystal 15pF 70 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABM3B-155-12.800MHZ-T Models
Category
Load Capacitance
15pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 Ohms
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
12.8 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)