ABM10W-38.4000MHZ-8-B1U-T3
DigiKey Part Number
535-13785-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-13785-1-ND - Cut Tape (CT)
535-13785-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM10W-38.4000MHZ-8-B1U-T3
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
38.4 MHz ±10ppm Crystal 8pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
38.4 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)