ABLS7M2-18.432MHZ-D2Y-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ABLS7M2-18.432MHZ-D2Y-T |
Description | CRYSTAL 18.4320MHZ 18PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 18.432 MHz ±20ppm Crystal 18pF 60 Ohms 2-SMD, Flat Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ABLS7M2-18.432MHZ-D2Y-T Models |
Category | Load Capacitance 18pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 18.432 MHz | Size / Dimension 0.276" L x 0.161" W (7.00mm x 4.10mm) |
Frequency Stability ±30ppm | Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) |
Frequency Tolerance ±20ppm |