ABLNO-V-156.250MHZ
DigiKey Part Number
535-12354-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABLNO-V-156.250MHZ
Description
XTAL OSC VCXO 156.2500MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz VCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ABLNO-V-156.250MHZ Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±18ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
40mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (14.3x8.7)
Frequency
Size / Dimension
0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Output
LVCMOS
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)