AANI-FB-0085-0200I
DigiKey Part Number
535-AANI-FB-0085-0200I-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AANI-FB-0085-0200I
Description
FPC ANT WI-FI6E/7 TRI-BAND 2.4/
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa, Sigfox Flat Patch I-PEX MHF1 (U.FL) Adhesive
Category
Number of Bands
2
Manufacturer
Abracon LLC
VSWR
2
Series
Gain
0.4dBi, 1.5dBi
Packaging
Bag
Features
Cable - 200mm
Part Status
Active
Termination
I-PEX MHF1 (U.FL)
RF Family/Standard
General ISM
Mounting Type
Adhesive
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
0.008" (0.20mm)
Frequency (Center/Band)
868MHz, 915MHz