4DPI-32-II
DigiKey Part Number
1613-1024-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4DPI-32-II
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 3.2"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color SPI 3.2" (81.28mm) 320 x 240 (QVGA)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
4DPI-32-II Models
Category
Diagonal Screen Size
3.2" (81.28mm)
Manufacturer
4D Systems Pty Ltd
Viewing Area
64.80mm W x 48.60mm H