SJ-5008-BLACK
DigiKey Part Number
3M156228-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SJ-5008-BLACK
Description
BUMPER SQUARE 0.5"L X 0.5"W BLK
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Bumper Square, Tapered 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm) Polyurethane Black
Category
Thickness
0.120" (3.05mm)
Manufacturer
3M
Material
Polyurethane
Series
Hardness
72 Shore M
Packaging
Bulk
Form
Sheet
Part Status
Active
Mounting Type
Adhesive, Rubber
Type
Bumper
Shelf Life
18 Months
Shape
Square, Tapered
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Color
Black
Base Product Number
Size / Dimension
0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)