M3DDA-1006R
DigiKey Part Number
M3DDA-1006R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M3DDA-1006R
Description
IDC CABLE - MKR10A/MC10M/MKR10A
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.500' (152.40mm, 6.00")
Category
Length
0.500' (152.40mm, 6.00")
Features
Polarizing Key, Strain Relief
Color
Multiple, Ribbon
Connector Type
Socket to Socket
Number of Positions
10
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)