957250-2000-AR-TP
DigiKey Part Number
3M6494-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
957250-2000-AR-TP
Description
CONN HEADER SMD 50POS 2MM
Detailed Description
Connector Header Surface Mount 50 position 0.079" (2.00mm)
EDA/CAD Models
957250-2000-AR-TP Models
Insulation Height
0.220" (5.60mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current Rating (Amps)
1A