957220-2000-AR-TP
957220-2000-AR-TP
957220-2000-AR-TP
DigiKey Part Number
3M6490-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
957220-2000-AR-TP
Description
CONN HEADER SMD 20POS 2MM
Detailed Description
Connector Header Surface Mount 20 position 0.079" (2.00mm)
EDA/CAD Models
957220-2000-AR-TP Models
Insulation Height
0.220" (5.60mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current Rating (Amps)
1A