F9473PC-0.5-5
DigiKey Part Number
1067-F9473PC-0.5-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F9473PC-0.5-5
Description
TAPE ADHSV TRNSFR CLR 1/2"X5YDS
Detailed Description
Adhesive Transfer Tape Acrylic, 100MP Adhesive Clear 0.50" (12.70mm) 1/2" X 15' (4.6m) 5 yds
Category
Thickness - Backing, Carrier
0.0040" (4.0 mils, 0.102mm)
Width
0.50" (12.70mm) 1/2"
Series
Length
15' (4.6m) 5 yds
Storage/Refrigeration Temperature
60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness
0.0140" (14.0 mils, 0.356mm)
Base Product Number
Thickness - Adhesive
0.0100" (10.0 mils, 0.254mm)