F9460PCSQ-12(6)
DigiKey Part Number
1067-F9460PCSQ-12(6)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F9460PCSQ-12(6)
Description
TAPE ADHSV TRNSFR CLR 12"X12"
Detailed Description
Adhesive Transfer Tape Acrylic, 100MP Adhesive Clear 12.00" (304.80mm) X 12.00" (304.80mm)
Category
Thickness - Backing, Carrier
0.0040" (4.0 mils, 0.102mm)
Width
12.00" (304.80mm)
Series
Length
12.00" (304.80mm)
Adhesive Transfer
Temperature Range
300°F (149°C)
Thickness
0.0060" (6.0 mils, 0.152mm)
Storage/Refrigeration Temperature
60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive
0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)