5550H-05-12-5
DigiKey Part Number
1067-5550H-05-12-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5550H-05-12-5
Description
THERM PAD 5M X 12MM GRY/WHT
Detailed Description
Thermal Pad Gray, White 5.00m x 12.00mm Rectangular Tacky - Both Sides
Thermal Conductivity
3.0W/m-K
Storage/Refrigeration Temperature
70°F (21°C)
Outline
5.00m x 12.00mm
Base Product Number
Thickness
0.0197" (0.500mm)